Ciągnik Ursus. Remont kapitalny.

Ciągniki marki Ursus, pomimo tego, że dawno zakończono ich produkcję, wciąż są bardzo popularne na polskich wsiach. Niestety, po latach od zakończenia produkcji i wielogodzinnym użytkowaniu tych pojazdów, stają się bardziej awaryjne. Jeśli awarie powtarzają się regularnie, nie warto naprawiać drobiazgów i czekać na pojawienie się kolejnych usterek. O wiele lepszym rozwiązaniem jest kapitalny remont ciągnika.


Kapitalny remont. Ciągnik jak nowy.

Po prawidłowym przeprowadzeniu kapitalnego remontu ciągnika Ursus, można zyskać pojazd, który będzie jak nowy zarówno pod względem mechanicznym jak i pod względem wizualnym. Aby jednak tak się stało, trzeba sobie zarezerwować nieco czasu na przeprowadzenie wszystkich prac i oczywiście pieniądze na części do Ursus.

Części do Ursus. Jakie kupić?

Przed przystąpieniem do remontu kapitalnego naszego ciągnika, musimy przede wszystkim wiedzieć jakie części musimy kupić i kupić je przed rozpoczęciem prac. Oczywiście niektóre części do Ursus, nie są do oceny przed rozpoczęciem remontu, dlatego w jego trakcie na pewno będzie trzeba coś dokupić, wiele ważnych części warto jednak zgromadzić dużo wcześniej. To konieczne, by niepotrzebnie nie przedłużać czasu remontu ciągnika. To niepotrzebne, a czasami wręcz komplikujące pracę w gospodarstwie, szczególnie gdy jest to jedyny ciągnik w gospodarstwie. Przed remontem, rzecz jasna oprócz części, należy zgromadzić potrzebne narzędzia. Na szczęście w przypadku ciągnika Ursus, nawet remont kapitalny nie wymaga jakichś specjalnych narzędzi. Wystarczy komplet kluczy, śrubokrętów, jakieś ściągacze do łożysk, czy mierniki przepływu prądu. Wskazane jest posiadanie kanału – ułatwia to przeprowadzenie remontu – jednak i bez kanału taki remont uda się przeprowadzić.

Mechanika przede wszystkim.

Remont kapitalny ciągnika powinien być ukierunkowany przede wszystkim na naprawę wszystkiego co decyduje o sprawności technicznej ciągnika. Dopiero na drugim planie jest wygląd, choć tu prace są nie mniej istotne. Szczególnie ważne są prace związane z malowaniem elementów, które mogą rdzewieć, a przez rdzę mogą pojawiać się usterki. Doskonałym przykładem są choćby felgi – zardzewiałe, z czasem po prostu przerdzewieją i konieczna będzie ich wymiana.

Podsumowując.   Jeśli nasz ciągnik Ursus coraz częściej ulega awariom, remont kapitalny jest jak najbardziej konieczny. Każdy, kto ma odrobinę pojęcia o mechanice, taki remont jest w stanie przeprowadzić. Warto o tym wiedzieć i w razie konieczności podjąć się tego zadania, by cieszyć się przez kolejne lata ładnym i sprawnym ciągnikiem.